תזונת התינוק- מעבר למזונות מוצקיםהמעבר מהנקה או תמ"ל למזונות מוצקים הוא תהליך שחייב להתבצע בשלבים. השלב ההתפתחותי בו מצוי התינוק, ולאו דווקא גילו הכרונולוגי, יקבע את סוג המזונות המתאימים לו, המרקמים ואמצעי ההאכלה (בקבוק/כפית/אצבעות). לדוגמא, כאשר התינוק מסוגל לשבת עם תמיכה ולהחזיק היטב את ראשו, נוכל להתחיל להציע לו מיצי פירות/ירקות מרוסקים בעזרת כפית (בסביבות גיל 7 חודשים).
המלצת ארגוני הבריאות בעולם, כולל משרד הבריאות הישראלי, לגבי הזמן המתאים להצגת מזונות מוצקים בנוסף להנקה/תמ"ל עומדת על שישה חדשים. ההמלצה מבוססת בדרך כלל על צרכים תזונתיים, התפתחות פיסיולוגית ואספקטים התנהגותיים והתפתחותיים של האכלה, בטחון חיסוני, והשפעות סביבתיות. מעבר מאוחר עלול לגרום לאספקה לא מלאה של מרכיבים שונים כמו ברזל ואבץ ולהביא לעיכוב בגדילה.
בגיל ששה חודשים לערך בוקעות השיניים החותכות הראשונות, תחילה בלסת התחתונה ואח"כ בעליונה, תהליך שמסייע באכילת המזון המוצק.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

תזונת תינוקות
תזונת ילדים
תזונת מתבגרים
תזונת נשים
תזונת גברים
תזונה לגיל השלישי
תזונה ייעודית
תפריטים לדוגמה
מאמרים