סיכום - תזונת גבריםתזונה נבונה היא חלק מאורח חיים בריא הכולל גם פעילות גופנית סדירה והפחתת מתחים. לאורך השנים אצל גברים, בדיוק כפי שקורה אצל האישה, חלים שינויים פיזיולוגיים ובעקבותיהם משתנים הצרכים התזונתיים וכן ההמלצות התזונתיות. משקל גופם של הגברים בדרך כלל גבוה יותר משל נשים ומסת השריר שלהם גבוהה יותר. לפיכך דרושה להם יותר אנרגיה וכן יותר חלבון. ההמלצה לצריכה יומית של חלבון עומדת על 0.8 גרם לק"ג משקל גוף. לספורטאים נדרשת כמות גבוהה יותר. עם זאת, עם הגיל ועם הירידה ברמת הפעילות, יורדת גם הדרישה הקלורית היומית.
סידן חשוב מאוד לגברים, לבנייה של עצמות בריאות, לשימור המסה שלהן ולמניעת מחלת האוסטאופורוזיס. הטבלה הבאה מפרטת את המלצות הצריכה היומית של רכיבים נבחרים לגברים בגילאים שונים. 
 
רכיב תזונה
גיל 30-19 שנים
גיל 50-31 שנים
גיל 70-51 שנים
גיל 70 ומעלה
ויטמין C
90 מ"ג
90 מ"ג
90 מ"ג
90 מ"ג
ויטמין D
5 מק"ג
5 מק"ג
10 מק"ג
15 מק"ג
סידן
1000 מ"ג
1000 מ"ג
1200 מ"ג
1200 מ"ג
ברזל
8 מ"ג
8 מ"ג
8 מ"ג
8 מ"ג

מחקרים מראים כיום כי עישון סיגריות על בסיס קבוע מעלה את חשיבות הצריכה של ויטמין C, וכמו כן צריכה קבועה של אלכוהול מעלה את חשיבות הצריכה של ויטמינים מקבוצה B.

 
מעבר לרכיבי תזונה בסיסיים אלה, ישנם מקרים שבהם חשוב לשקול נטילת תוספי תזונה ספציפיים שיסייעו במניעת מחלות. נסכם כאן את תוספי התזונה שהוזכרו לעיל וחשיבותם: 
  • ליקופן, קרטנואיד המצוי בעגבניות, למניעת סוגי סרטן מסוימים וסרטן הפרוסטטה בפרט
  • לוטאין למניעת התנוונות רשתית העין
  • סידן לחיזוק העצמות למניעת מחלת אוסטאופורוזיס
  • אומגה 3 למניעת מחלות לב
  • ויטמינים B12, B6 וחומצה פולית להורדת רמות ההומוציסטאין ולהורדת הסיכון למחלת טרשת העורקים
  • נוגדי חמצון (אנטיאוקסידנטים) לעיכוב תהליך ההזדקנות ולבריאות הלב

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

תזונת תינוקות
תזונת ילדים
תזונת מתבגרים
תזונת נשים
תזונת גברים
תזונה לגיל השלישי
תזונה ייעודית
תפריטים לדוגמה
מאמרים