סיכום - תוספיםקיימות עדויות טובות ומספקות לגבי התועלת של נטילה יומית של מולטי ויטמין ומינרל למבוגרים וזאת מכיוון שרק 20%-30% מהמבוגרים צורכים 9-5 מנות פרי וירק ביום, תוסף מולטי ויטמין ימלא את רוב הפערים התזונתיים שיוצרת הדיאטה הנורמאלית. הויטמינים והמינרלים המהווים את קבוצת המפתח כוללים חומצה פולית, ויטמין B6, ויטמין B12, ויטמין D ויטמין E, ברזל, אבץ וסידן.
 
לסיכום, למרות הויכוח הניטש בין המצדדים והשוללים שימוש בתוספי תזונה, ניתן לראות שבשלבים שונים של מעגל החיים קיימים חסרים תזונתיים של רכיבים ספציפיים אותם יש להשלים ולכן נראה כי שימוש בתוספי תזונה היא הדרך היחידה למניעה / השלמה של חסרים תזונתיים בתפריט. בכדי לקבוע את ההשלמות הדרושות לכל אדם, יש להתייחס לכל מקרה לגופו, לשקול את צרכיו התזונתיים של כל אדם, להעריך את תזונתו (מזון רגיל ומזון מועשר), מצבו הרפואי ובהתאם לכך הצוות הרפואי צריך להמליץ על התוספים המתאים. ניתן גם לראות כי מולטיוטמין הינו אלטרנטיבה חיונית במצבים של צריכה תזונתית לא מספקת.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

מקורות