כמה פעילות גופנית?בבחינה של הקשר בין כמות הפעילות הגופנית לבין תוחלת החיים וההפחתה בסיכוי לחלות במחלות מסכנות חיים ו/או המפחיתות איכות חיים ויכולת תפקודית, עולה כי הוצאה קלורית שבועית של מעל 1000 קלוריות עשויה להיות יעילה. נראה כי לכמות גדולה יותר של פעילות גופנית תיתכן יעילות גדולה יותר כאשר ההוצאה הקלורית השבועית תהיה בטווחים 3000-1500.
 
כעת, מה שנדרש הוא להמיר את הכימות הקלורי למשך זמן פעילות, לחלק את משך זמן הפעילות למשך השבוע, לקבוע את משך כל יחידת אימון ואת עצימות התרגול (למחשבון הוצאת קלוריות).
 
ראוי לציין כי לעצימות התרגול השפעה על משך זמן הפעילות השבועי, שכן לדוגמה, עם העלייה בעצימות ההוצאה הקלורית ליחידת זמן תעלה, ולכן את אותה הוצאה קלורית שבועית מתוכננת, ניתן יהיה לממש בזמן קצר יותר.
עם זאת, ראוי לזכור, התועלות של אימון עם עצימות גבוהה בהשוואה לאימון עם עצימות מתונה, מחד, אינן משמעותיות מבחינה התמורות הבריאותיות ומאידך, משמעותיות מבחינת סיכוני פציעה.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

מידע כללי
תרגילי התנגדות
אימון התנגדות לילדים
פעילות גופנית לנשים
פעילות גופנית לגברים
פעילות גופנית למבוגרים
פעילות גופנית ובעיות בריאות
מאמרים
תוכניות אימון