שיקולים בבחירת הפעילות הגופנית


קיימים סוגי פעילויות וענפי ספורט רבים ומגוונים, שבעזרתם תוכל להגשים את המטרות שהצבת לעצמך. באיזה מהם תבחר לעסוק? שאל את עצמך כמה שאלות בסיסיות שתעזורנה לך להגדיר את הפעילות המועדפת עליך. להלן מספר שאלות ומבחר תשובות שינחו אותך בקבלת ההחלטה המתאימה:

1. האם אתה מעדיף לבצע את הפעילות הגופנית ביחידות, עם בן זוג, או בקבוצה?

פעילויות גופניות שניתן לבצען ביחידות – הליכה, ריצה, שחייה, רכיבת אופניים, קיאקים, גלשני רוח, אימון משקולות, התעמלות – תרגילי מתיחות, חיזוקים ועיצובים, עלייה במדרגות (נעות), מכונות חתירה.
פעילויות גופניות שניתן לבצען עם בן זוג – טניס, סקווש וכן את כל הפעילויות הגופניות מהסעיף הקודם, אפשר לבצעם לבד,עם בן זוג, או בקבוצה.
פעילויות גופניות שניתן לבצען בקבוצה – משחקי כדור (כדור-רגל, כדור-סל, כדור-עף, כדור-יד וכדור-מים), השתתפות בשיעורים בהנחיית מורה/מאמן/מדריך כמו: התעמלות אירובית (על כל סוגיה), אירובי במים, מתיחות, חיזוקים ועיצובים, רכיבת אופניים בקבוצה (באולם או בחוץ).

2. האם אתה מעדיף לקיים את הפעילות הגופנית בחוץ (בטבע, על המסלול, בים, במגרש) או במתקן סגור (חדר כושר, מועדון בריאות או אולם ספורט)?

פעילויות גופניות שניתן לבצען בחוץ – הליכה, ריצה, רכיבת אופניים (כביש ואופני הרים), שחייה (בים ובבריכה), חתירה בקיאקים, גלשני רוח, טניס ומשחקי כדור.
פעילויות גופניות שניתן לבצען תחת קורת-גג - שיעורים – בהתעמלות אירובית (על כל סוגיה), מתיחות, חיזוקים ועיצובים ואימון במשקולות.
פעילויות גופניות שניתן לבצען גם בחוץ וגם במתקן סגור – שחייה, התעמלות אירובית במים, רכיבת אופניים, הליכה וריצה (על גבי מסילה נעה).

3. עד כמה קל ונוח לך להגיע אל מקום הפעילות הגופנית?

רצוי שתבחר בפעילות גופנית נוחה לביצוע ולא תבזבז זמן רב עד אשר תגיע מהבית למקום הפעילות וחזרה הביתה. לדוגמה: אתה "מת" על סקי שלג, אולם ברור שהתנאים בישראל אינם מאפשרים פעילות זו בתדירות נאותה. שבוע-שבועיים סקי בשנה זה נהדר, אבל זה לא תחליף לפעילות הגופנית הקבועה שלה אתה זקוק ואותה אתה מחפש. תוכל ליהנות מגלישה על שלג, בתנאי שתכין את גופך ואת כושרך הגופני לספורט יפה זה.
פעילויות גופניות כמו – הליכה, ריצה, או רכיבת אופניים ניתן לבצעם כמעט בכל מקום, תרגילי כוח וסבולת שרירית ותרגילי מתיחה וגמישות אפשר לבצע גם בבית, כך שאינך חייב לבזבז זמן יקר עד אשר תגיע למקום הפעילות.

לסיכום, שקול את הנקודות שהוצגו לפניך ובחר בפעילות גופנית – שאתה אוהב, והמשפיעה עליך לטובה, שבה אתה שולט ושנוח וקל לך לקיימה. פעילות זו תהווה את "עמוד השדרה" של פעילותך הגופנית.

להצגת מאמרים ופרסום בערוץ זה, צור קשר

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.