קורות חיים ערוציםרונית זיסברג
עורכת ערוץ יוגה בנטוגרין

גדלתי במשפחה חמה ותומכת.

רקדתי, ניגנתי בפסנתר, ציירתי... אחרי הצבא, כמו כולם, מלצרתי ועשיתי חיים בת"א, וכשהבנתי שעיצוב תיאטרון (שהחלתי ללמוד באוני´ ת"א) זו לא הדרך שלי, נסעתי לטייל בעולם. כשחזרתי, התחלתי ללמוד באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, אבל מהר מאד נוכחתי לדעת שלהגשים את חלום חיי (להיות פרימה בלרינה) דרך אחרים גם זו לא הדרך שנועדה לי. נסעתי שוב לתקופה ארוכה לחו"ל עם מי שלימים נהיה בעלי וכשחזרנו, הלכתי להגשים חלום נוסף שלי וסיימתי 4 שנים ב"אקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ירושלים". בני הבכור נולד במהלך לימודי בבצלאל, ואחרי שבתי נולדה, 4 שנים מאוחר יותר, התעורר בי הצורך לשוב ולהניע את הגוף.

הוסמכתי ולימדתי מחול אירובי ועיצוב גוף (ביה"ס למאמנים ומדריכים, מכון וינגייט). אירובי מים (AEA ארה"ב) והתעמלות בונה עצם למניעת אוסטיאופורוזיס (המרכז הארצי להב"ע) ועוד. עסקתי בסוגי ספורט ומחול שונים בעודי מחפשת מה אעשה כשאגדל.

כשפגשתי לראשונה את היוגה אצל נירה יורב, הרגשתי ש"הגעתי הביתה" היא האירה את דרכי בצעדי הראשונים ושמורה לה פינה מיוחדת בליבי. ההכשרה שלי בתחום היוגה כוללת קורסים שונים למורי יוגה:

 • קורס תלת שנתי במכון וינגייט אצל אורית סן גופטה (ויג´ננה יוגה) שהעניקה לי בסיס יציב ובעיקר את היכולת לחבר את היוגה לחיים;
 • מסלול שנתי אצל אנדריי לפה (יוניברסל יוגה) - חוויה בהחלט יוצאת דופן;
 • שנת לימודי יוגה תרפיה אצל ורמה (שרי יוגה ואיורוודה סנטר), אצלו אני לומדת כעת את רזי האיורוודה (רפואה הודית) ושם גם הוסמכתי לטפל במסג´ איורוודי;
 • קורס מורים אצל דודי מלכא (Shadow Yoga), בו אני משתתפת בימים אלו.

כמו כן למדתי אצל גיל זולברג (קיניסולוגיה של היציבה), נעה בלאס (הכרת הצ´קרות דרך הצלילים) שהחזירה לי את האהבה לצלילים ואצל תמר בורר (יוגה ובוטו) שכל שעור עימה הוא חוויה עילאית. אצל אלכס ואירנה (אישיטווה יוגה) הבנתי את משמעות המילה גורו. וכמובן גם השתלמתי בסדנאות רבות אצל מורים מהארץ ומהעולם. הידע וההבנה שלי נרכשו בזכות מורי, בזכות הטעויות הרבות שעשיתי, ובעיקר בזכות תלמידי.

כיום, בנוסף ללימודי (בקורסים המוזכרים לעיל), אני מלמדת יוגה, התעמלות בונה עצם בדרך היוגה ומעבירה שיעורים פרטיים לאנשים עם מוגבלויות שונות ולאנשים המעוניינים להעמיק בתרגול היוגה באופן פרטי. כמו כן אני מטפלת במסג´ איורוודי ומגדלת באהבה את שלושת ילדי, בעלי ו- 2 חתולים.

אמנם אני מלמדת, אבל קודם כל תלמידה המנסה לשמור על תודעת מתלמד, מנסה ללמד וליישם את אמנות החיבור בין היוגה לחיים.

חזרה


עמית ענבר
עורך ערוץ ים בנטוגרין

"זו ילדותי...."

עמית נולד במכמורת. כפר קטן ויפה, השוכן סמוך לים במרכז הארץ.
את ימי ילדותו העביר עמית ב "מגרש המשחקים" האיכותי והקסום ליד חצר ביתו - הים !!! שם למד להכיר את נפלאותיו של הים והחוף ואט אט נכנס לעולם הספורט הימי. בתחילת דרכו, כילד, בחר עמית בספורט גלישת הגלים. בגיל 7 קיבל לראשונה מהוריו מתנה גלשן גלים שהפך במהרה להיות חברו הטוב ביותר. שעות רבות השתעשע עמית עם הגלשן בים והתחיל את צעדיו הראשונים בהיכרותו, חיבורו, ואהבתו העצומה לים. קרבתו לים מגיל צעיר נתנה לו כלים רבים לעתידו כאדם וכספורטאי והובילה אותו לפתיחת קריירה עצומה בספורט גלישת הרוח.

מתחילים לענוד מדליות...

עמית התחיל לבסס את מקומו בארץ כגולש מספר אחת בענף וזכה במהלך הקריירה בתואר אלוף הארץ 7 פעמים. במקביל עמית התחיל להתפרסם גם בעולם והיה מדורג במשך 18 שנים בין עשרת הגולשים הטובים בעולם.
עבודתו והתמסרותו הטוטאלית לים, לאימונים קשים ואורח חיים מאד ממוקד ותובעני, הובילה לתוצאות יפות בעולם ובשנת 1990 דורג במקום הראשון בעולם. עמית הכין את עצמו אל הדבר הבא והחלום הגדול של כל ספורטאי - האולימפיאדה.

עמית אוסף תארים...

בשנת 1992 קטף תואר נוסף והוכתר כסגן אלוף עולם ובשנה זו אף זכה בדרוג הכללי העולמי במקום הראשון. שנה זו הביאה אותו אף להגשמת חלומו לראשונה והוא ייצג את ישראל במשחקים האולימפים – אולימפיאדת ברצלונה 1992.
המשך עבודתו הקשה ואמונתו הרבה ביכולתו, הביאו אותו בשנת 1993 לזכות בתואר אלוף אירופה. בשנת 1997 חזר על הצלחה זו וזכה בשנית בתואר אלוף אירופה ביוון. בשנה זו אף דורג בדרוג העולמי הכללי שוב כגולש מספר אחת.

הכרה והערכה בינלאומית

עמית הפך בעולם לאחד האנשים הידועים והמובילים את ספורט גלישת הרוח, עם השנים הוא פיתח טכניקות ודרכי אימון ייחודיות לו שהפכו לחלק משיטות אימון בענף השייט. הוא הקדיש את חייו ללמודי הים ועולם השייט, וויתר על לימודי אוניברסיטה והחליט שהוא יעדיף לקבל תארים מן הים.
חקירתו, העמקתו והתמסרותו לים יחד עם התמדתו באימונים מלאי מוטיבציה ורצון זיכו אותו בשנת 1997 שוב בתואר סגן אלוף עולם באוסטרליה. הוא שמר על תואר זה ושנה לאחר מכן שיחזר שוב את זכייתו בתואר סגן אלוף עולם 1998. ואף תואר נוסף כסגן אלוף אירופה 1998בספרד. בשנה זו דורג בפעם הרביעית במהלך הקריירה כגולש מספר אחת בדרוג העולמי הכללי.

חסרה רק מדליה אחת...

כל התארים שצבר והמדליות שענד על צווארו לא סיפקו אותו די והוא הרגיש כי עדיין לא השלים את ייעודו ולא הגשים את חלומו במלואו. הייתה חסרה לו מדליה אחת... מדליה אולימפית. לכן המשיך עמית להתאמן לקראת האולימפיאדה הבאה, ואכן בשנת 2000 הגיע עמית לסידני שבאוסטרליה וייצג בשנית את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים.
באולימפיאדה זו הצליח עמית להגיע אל המקום השביעי והחליט לפרוש מגלישה תחרותית ולהתחיל לגלות עולם חדש.

אהבה חדשה - הקייטסרפינג !

הדבר הבא בו בחר עמית להתעמק ולהוביל היה גלישת הקייטסרפינג. מיד עם סיומה של האולימפיאדה למד עמית לגלוש קייט, והתחיל במסע החדש ומרתק. הוא התאהב בספורט זה והתחיל לטייל בעולם ביבשות שונות מקומות מוכרים ולא מוכרים כשמטרתו לחפש אתרי גלישה טובים בעולם.

חיפוש אחר החוף המושלם בעולם

עמית צבר ואגר ידע רב בנושא אתרי הגלישה בעולם, עונות גלישה בכל מקום, תנאי רוח ותנאי ים בכל אתר. הוא התחיל להוציא קבוצות גולשים לטיולי גלישה בחו"ל וחשף בפניהם עולמות מרתקים. ניידותו בעולם הביאה אותו לבסוף לאתר המושלם והקרוב ביותר לישראל - סיני. שם תקע את יתדו לראשונה ופתח בית ספר לגלישה בבוואקי שבסיני. נקודה שבמהרה הפכה להיות האטרקציה הגדולה ביותר של הגולשים הישראלים וגולשים מן העולם, אך לאור המצב הביטחוני נאלץ עמית לוותר באופן זמני על חלומו בסיני ולהתפתח בארץ. התפתחות זו הובילה אותו אל היעד הבא - בית ינאי.

חזרנו הביתה - אל החוף המושלם בארץ

בבית ינאי פתח עמית בית ספר לגלישה ששוכן בחוף המושלם ביותר בארץ לגלישת הקייט. מקום זה הפך אף הוא להיות אחד המרכזים האיכותיים והמוכרים בארץ שנותן מענה לאלפי סקרנים המעוניינים להיחשף לספורט זה וכן בית לקהילת הגולשים הקיימת. בקיץ האחרון עמית פתח לראשונה בארץ בית ספר לגלישה בכנרת - היהלום והחלום של הגולשים שתלויים ברוח.

תחילת הדרך כמאמן הנבחרת האולימפית

השנה החליט עמית כי בנוסף לרצונו להוביל בארץ את ספורט הקייטסרפינג, הוא מעוניין לחזור ולצרף את אהבתו הראשונה- גלישת הרוח, חזרה לחייו.
כל הידע, הניסיון, ההבנה, והמקצוענות שלו בנושא גלישת הרוח הביאו אותו אל השלב הבא בחייו - האימון.
שנים רבות היווה הגולש התחרותי גל פרידמן, תחרות קשה מאד לעמית ויריב שקשה מאד היה להביסו.
גל פרידמן נושא באמתחתו תארים רבים ואת התואר הנכסף והנוצץ- מדליית זהב אולימפית ! ממשיך את דרכו אל אולימפיאדת בייג´ין בשנת 2008. השנה עמית הפך למאמנו של גל ושל נבחרת ישראל בגלישת הרוח במטרה אחת ויחידה - לחזור הפעם עם מדליה אולימפית.

הישגים בולטים של עמית:

בתחום הספורט -

 • אלוף אירופה בשנת 1993
 • אלוף אירופה בשנת 1997
 • סגן אלוף אירופה בשנת 1998
 • סגן אלוף עולם בשנת 1992
 • סגן אלוף עולם בשנת 1997
 • סגן אלוף עולם בשנת 1998
 • אלוף ישראל 7 פעמים
 • ייצג את מדינת ישראל באולימפיאדת ברצלונה 1992
 • ייצג את מדינת ישראל באולימפיאדת סידני 2000
 • דורג ראשון בעולם בדרוג כללי עולמי בשנים: 1990,1992,1997,1998

בתחום התקשורת -

 • הנחיית תוכנית "ספורט T.V" במשך שלוש וחצי עונות
 • פינה בתוכנית בוקר בערוץ 2 בשנת 2001
 • הנחייה בתוכנית "G10" ששודרה בערוץ 10
 • הנחיית תוכנית "5 טבעות" בערוץ הספורט
 • הפקת סרטי גלישה לערוץ הספורט
 • פרשן בערוץ הספורט בענף השייט, בעיקר בתקופת אולימפיאדת אתונה
 • כתב במגזין "מסע עולמי" בנושא ספורט אתגרי
 • כתב במגזין "תפוז" בנושא ספורט אתגרי
 • בעל מדור קבוע בעיתון "מעריב לנוער" במשך 3 שנים

חזרה


איריס ורקר
עורכת ערוץ פילאטיס בנטוגרין

ילידת 1974 דור 12 בירושלים.
נשואה לשי סנדלון, וטרינר וחוקר. אמא להגר ושאולי.
מלמדת פילאטיס מכשירים בסטודיו גלית ביבנה, פילאטיס מזרון בקריית התרבות נס ציונה וב"בית אימון" סתריה.

התחלתי לרקוד באופן רשמי בגיל 7 בחוג לריקודי עם בבית הספר מהר מאוד הבנתי שזה הדבר בשבילי והתחלתי לקחת שיעורי ריקוד אצל מורים שונים עד לפתיחת בית הספר לריקוד של להקת תמר (1984) שם למדתי אצל אמיר קולבן , נועה דר ואווי ליפשיץ.

את לימודי בתיכון העברתי בהנאה רבה בתיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בשלב כלשהוא עברתי לגור בעין גדי אך המשכתי ללמוד באקדמיה ולקחת שיעורים בלהקת תמר עד לסגירתה בשנת 1991. בשנה זו גם התגייסתי לצבא ושירתי כצפת"ית. לאחר השחרור חזרתי לקיבוץ למדתי סמסטר אחד באקדמיה למוסיקה ולמחול (בחוג למחול) עברתי לסדנה של להקת המחול הקיבוצית אבל כעבור זמן קצר חזרתי לעין גדי והפסקתי לרקוד.

בעין גדי עבדתי כשש שנים כגננית צמחים בגן הבוטני של הקיבוץ, עברתי קורס טיפוס גלישה וחילוץ של המשטרה והצטרפתי לצוות החילוץ. במקביל התחלתי לרוץ למרחקים ארוכים והשתתפתי בשני מרתונים שלמים (מרתון אתונה 2000 ומרתון טבריה 2001) ובעוד כחמישה חצאי מרתונים בעין גדי וירושלים . בין השנים 1997 - 2001 למדתי לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בחוג לפילוסופיה ולמדע הדתות.
בשנים שבהן רצתי למרחקים ארוכים חיי התנהלו סביב הריצה ניהלתי רישום תזונתי מדויק, רצתי בין שעה לשלוש שעות ביום ושילבתי גם אימוני כוח בחדר כושר.

עם הולדתה של ביתי הבכורה הגר (2002) הפסקתי לרוץ וחיפשתי דרך לממש את כמיהתי לתנועה כך הגעתי לפילאטיס ולמעשה מבחינתי מצאתי את מה שכל כך חיפשתי. כשנתיים לאחר מכן הצטרפתי לקורס מורים לפילאטיס בסטודיו תמר (תמר צחי) ועם סיום הקורס באפריל 2004 נולד בני הצעיר שאולי.

בינואר 2007 לקחתי חלק בקורס נוסף להוראת פילאטיס מזרון של חברת sttot pilatis אצל דניאלה מלאך במטרה להשלים לימודי פילאטיס שיקומי. במהלך שנות לימודי ועבודתי בתחום השתתפתי בסדנאות של שיקום בנושאים של גב תחתון , כתפיים רצפת אגן והריון.

עבורי, העיסוק בפילאטיס סוגר מעגל - פילאטיס מהווה שילוב מופלא של כמעט כל התחומים שבהם עסקתי עד כה: כילדה ונערה כשרקדתי אצל אמיר קולבן ונעה דר למדתי בלט קלאסי ברוח פילאטיס מבלי לדעת כמובן, אמיר ונעה תמיד לימדו על מנחי אגן נכונים, מטרתם הייתה להוביל את הגוף לתנועה זורמת ונכונה ולא רק ל"פוזות" שנראות יפה אך למעשה אינן נכונות לגוף.

מכיוון הריצה למרחקים: העבודה בפילאטיס מחושבת ומדויקת כמו ריצה, השיעור מאורגן ומחושב, סדר התרגילים בפילאטיס אינו מקרי וכל תנועה מכינה את התנועה שבאה אחריה.
כשם שבמרתון לעולם לא מתחילים בריצה מהירה מידי , בפילאטיס תמיד נתחיל בחימום, השיעור הולך וניבנה בהדרגה עד לשיא הבנוי מתרגילים מורכבים שדורשים מאמץ מכל שריר ושריר בגוף, ולבסוף כמו במרתון תמיד מסיימים בשחרור ומתיחה.
כמו שבריצות ארוכות אי אפשר לקום בבוקר ולרוץ 42 ק"מ, כך גם בפילאטיס יש לבנות בסיס שלא ניתן לדלג עליו.
גורם נוסף שלא ניתן בלעדיו הוא החיבור של התנועה למחשבה, לא ניתן לעשות פילאטס ולנדוד עם המחשבות, התרגול הוא לראש לא פחות מאשר לגוף (body & mind), על מנת להגיע בכל תנועה לדיוק תוך כדי שליטה ונשימה נכונה ביחד עם זרימה תנועתית חייבים את מלוא הריכוז.

ולסיום "אלמנט החילוץ": הפילאטיס לדעתי מחלץ אנשים מדפוסי תנועה שגויים. במקרים רבים התרגול מיועד לשקם את הגוף מפציעות, כאבים ותבניות תנועה ופיצוי שטבועות בנו.
בניגוד לחילוץ שבו עסקתי בעין גדי, בו פגשתי את האנשים לעיתים מאוחר מידי , בפילאטיס אין מאוחר מידי כמעט תמיד אפשר לשקם ולהניע את הגוף למקום טוב יותר.

חזרה


ליאורה שלם
עורכת ערוץ פלדנקרייז בנטוגרין

ליאורה שלם בוגרת מגמת חינוך גופני - מכללת סמינר הקיבוצים ומומחית בשיטת פלדנקרייז.
בעלת ותק וניסיון רב. מטפלת ומדריכה קבוצות ויחידים של מבוגרים ובני נוער, בדגש על יציבה נכונה.
פיתחה שיטת תרגול המקלה ומפחיתה כאבים ופציעות ארגונומיות משימוש וישיבה ממושכת ליד מחשב, במסגרת הדרכה לעובדי הי טק באזור סיליקון וואלי קליפורניה.
הפיקה 2 תקליטורים המכילים תרגילים למניעה והקלה לפגיעות ארגונומיות (בשפה האנגלית).

חזרה


מאור בשן

מאור מנכ"ל מרכז המומחים לבריאות והרזיה לאסט דיאט, בעל ניסיון רב בתחומי האימון המנטאלי (Coaching) לשינוי הרגלים ודפוסי התנהגות, היה ספורטאי תחרותי בכדור עף ובמגון אמנויות לחימה.

מאור פיתח שיטת טיפול ייחודית ורב תחומית המתבצעת ע"י צוות מקצועי הכולל דיאטניות קליניות, מומחים ל- NLP , מומחים לרפואה סינית ועוד. כל זאת במטרה לאפשר למטופל לפתור את בעיית ההשמנה מהשורש ובכך להפוך לאדם רזה שאינו נאבק כל חייו בעודף המשקל.

חזרה


ד"ר מיכה קניץ
עורך ערוץ כושר גופני בנטוגרין

ד"ר מיכה קניץ - הגורו של הכושר וההרזייה

בגיל 68, ד"ר מיכה קניץ, הוא ה"סבא" שכל ילד רוצה.
ד"ר קניץ הוא אקדמאי שניהל כמה מחלקות במכון וינגייט ונחשב למומחה מספר 1 בתחום הכושר וההרזיה בארץ, ואתלט שארון הגביעים שלו מתמוטט מעומס הפרסים והאליפויות בהם זכה.

ד"ר קניץ, הוא איש שיחה מרתק, אשר מכיר מקרוב את ספורטאי ומאמני ישראל, ובאמתחתו שלל סיפורים משלושים שנות ניסיונו כמרצה וכספורטאי. למיכה תכונה יוצאת דופן, שכאשר הוא נכנס לחדר (מיכה מתנשא לגובה של 1.90 מ´), הוא מרכז אליו את עיני ועניין כולם.

כמה אנקדוטות על ד"ר קניץ

 • מיכה כשהתעורר עייף לקראת פגישה עם המו"ל שלו, יצא לריצה של שעתיים כדי לרענן את הגוף (אדם פשוט היה מלעיט עצמו בקפה או ישן עוד שעה).
 • מיכה בזמן שאינו שט בקיאק מול ביתו שבים התיכון, רץ בתחרויות טריאתלון (וזוכה עשר שנים בתואר אלוף ישראל) או מנצח בגולף את השמנה וסלתא של קיסריה, מרצה וכותב ספרים שדוחקים באנשים לעזוב את דיאטות הפחממות וממיסי השומנים, ולהיכנס לכושר.

עוד פרטים ביוגרפים

ד"ר קניץ השלים תארים שני ושלישי בחינוך גופני, בארה"ב. מלבד היותו מרצה בכיר במכון וינגייט, הוא ניהל את המחלקה לתנועה וספורט ואת המחלקה למדעי החיים. ד"ר קניץ היה מנהל בי"ס למאמנים ולמדריכים במשך ארבע שנים, והמנהל המדעי של מכון וינגייט. במקביל לעבודתו האקדמית והמקצועית, הצטיין כספורטאי בענפי ספורט שונים: שוער ושחקן נבחרת ישראל בכדור מים במשך 25 שנה ולאחר מכן מאמן הנבחרת, השתתפות באליפויות עולם ו-7 מכביות כשחקן וכמאמן. הוא היה אלוף ישראל במשך 10 שנים בקבוצות גיל בטריאתלון, וכאמור הראשון להתחרות כ" איש הברזל " (4 ק"מ שחייה, 180 ק"מ אופניים ו-42 ק"מ ריצה) בהוואי ב-1991.

ד"ר מיכה קניץ הוציא לאור באחרונה מדריך לכושר גופני ובניית גוף בריא ורזה. ד"ר קניץ מסביר בספרו את הבעיות בדיאטות האינסטינקט ומפרט כיצד ניתן להתמודד עם תופעת ה "יו-יו" של עליות וירידות תכופות במשקל.

רשימת נושאים הנידונים בספרו החדש של ד"ר מיכה קניץ

 • למה לאנשים שמפעילים הרבה את שרירי הלסת (גרגרנים וזללנים) אין פנים רזים ושריריים?
 • איך ניתן לשרוף קלוריות רבות ולשמור על משקל הגוף, באמצעות פעולות יומיומיות כגון סחיבת סלים מהשוק ועליה במדרגות?
 • מה ההשפעה על הכושר הגופני בשחייה לעומת ריצה, ואיזו פעילות עדיפה לנו?
 • למה הדיאטות תמיד נכשלות לאורך זמן?
 • מה הקשר בין כיפה אדומה לבגדים מרזים?

חזרה


מיה תמיר
עורכת ערוץ רפואה סינית בנטוגרין

שמי מיה תמיר, מטפלת מוסמכת לרפואה סינית, טווינא ונרות הופי. בעלת קליניקה פרטית ברחוב הדר 3 ברחובות ומטפלת הבית בחברת ההיי-טק Applied Materials בפארק המדע ברחובות.
בנוסף לטיפולים אני כותבת מאמרים בנושא רפואה סינית, דיאטה ותזונה לאתרי בריאות, מעבירה סדנאות בנושא נרות הופי ותזונה למכללות המובילות בארץ וכן יועצת ומתרגלת סטודנטים בקליניקה, במכללת רידמן.
את הכשרתי רכשתי במכללת רידמן במשך 4 שנים ובאוניברסיטת צ´נגדו (בעלת שם עולמי בתחום הרפואה הסינית) שם התמחתי למשך 4 חודשים במחלקת עיכול, עור, נשימה, גניקולוגיה כאב ואורטופדיה.

מדוע רפואה סינית?

כששואלים אותי מדוע בחרתי ברפואה סינית אני מסבירה שתמיד ידעתי שאני רוצה לטפל ולעזור לאנשים, השאלה היתה באיזו דרך.
לאחר שסיימתי בהצטיינות את לימודי התיכון במגמה ביולוגית התלבטתי בין רפואה, ביולוגיה וחקר המוח שקסמו לי, אך משהו היה חסר. הראייה הצרה של גוף האדם כחומר בלבד ובעיות המוגדרות ע"פ סימפטומים, הרגישה חסרה בעיניי. בנוסף האבחון ברפואה המערבית אינו מבדיל בין אדם לאדם. כאב ראש באדם א´ יאובחן ויטופל באופן דומה לאדם ב´.
חיפשתי רפואה המקלה על הסימפטומים בנוסף לטיפול בשורש הבעיה, מטפלת בגוף ובנפש ומאבחנת באופן אינדיבידואלי כל אדם ואדם. את התשובה מצאתי ברפואה הסינית, המציעה קשת רחבה של טיפולים למגוון בעיות שונות.
תמיד ידעתי והרגשתי כי הנשמה והגוף מחוברים יחדיו, משפיעים אחד על השני ולא ניתנים להפרדה וכך גם רציתי לטפל. היום גם הרפואה המערבית לא יכולה להתעלם מההשפעה של מצבים נפשיים-רגשיים לתופעות פיזיות- גופניות.

אבחון וטיפול:

בעיניי האבחון הנכון מכיל בתוכו הסתכלות עמוקה על מבנה בסיסי, הסטורי, מצבים רגשיים ונפשיים של האדם, תוך כדי בחינת מערכת היחסים בן האברים השונים.
מחלה או כאב מבטאים חוסר איזון בגוף ולכן בטיפול יש למצוא את הגורם ולעוקרו מהשורש. ברפואה המערבית לעיתים רבות נופלים למלכודת של טיפול סימפטומטי ללא התייחסות כלל מערכתית (לדוגמה נטילת אקמול למגרנות- הכדור משכך את הכאב אך לא מטפל בשורש הבעיה והמיגרנות חוזרות), כך שמחלות כרוניות לרוב חוזרות או משנות צורה. בקליניקה אני דואגת לטפל בשורש הבעיה בכדי למנוע תופעה זו.
בעזרת האבחון אני בודקת היכן קיים בגוף חסר אנרגטי והיכן עודף, האם יש קור, חום, יובש, לחות ועוד וכן בודקת ממצאים כגון: דופק, לשון, מבנה גוף ופנים וכדומה.בהתאם למצב המוצג אני בונה "תמונה טופוגרפית" של האדם ומטפלת בצורה מערכתית בגוף.
כיום אני עדה להצלחות רבות לטיפול במגוון מחלות ע"י דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים, טווינא (פיזוטרפיה סיני) ותזונה. בנוסף לשימוש בטכניקות מתקדמות כגון מוקסה (חימום), כוסות רוח, אלקטרואקופנטורה דיקור אוזן ומגנטים. המותאמים באופן אינדיבידואלי לכל אדם ואדם.
טיפול זה מתאים לכלל האוכלוסיה וגם לסקפטים שבניהם. מחקרים רבים המבוצעים היום מספקים הוכחות רבות ליעילותה של הרפואה הסינית; רפואה זאת זמינה היום בכל קופות החולים, נחקרת בבתי החולים בשילוב עם הרפואה המערבית וכן מאושרת ע"י ה FDA.
חשוב לציין כי אני רוכשת כבוד רב לרפואה המערבית ולומדת רבות על מנגנוני המחלות ותרופות שונות משום שאני מאמינה, שבמקרים מסויימים, השילוב של הרפואה המערבית עם הרפואה הסינית מביאה לתוצאה הטובה ביותר, כמו למשל בסוכרת, לחץ דם וכו´. בנוסף, הכרת סימני האזהרה השונים יאפשרו לי להציל חיים.

לאחרונה התחלתי לטפל גם בנרות הופי.
טיפול בנרות הופי הינה שיטה טבעית, עתיקת ימים, לטיפול בבעיות אף אוזן גרון. השיטה פשוטה, נעימה ומצויינת לטיפול ב:

 • בעיות אוזניים אקוטיות וכרוניות
 • סינוסים ואף סתום
 • אלרגיות
 • הפרעות שמיעה וצילצולים באוזניים כתוצאה מעודף נוזלים
 • עודף דונג בתעלת השמע
 • ניקוי טבעי לתעלת השמע

הטיפול הינו פופולרי ביותר בקרב ילדים ותינוקות הסובלים, לעיתים קרובות, מדלקות אוזניים חוזרות, עודף נוזלים, ליחה וסינוסיטיס ולעיתים אף מונע את ניתוח הכפתורים.

הטיפול נעשה בעזרת נר חלול העטוף בדונג דבורים או בפרפין. את קצהו הדק של הנר מכניסים לתעלת השמע ואת קצהו השני מדליקים. כאשר הנר דולק הוא יונק את הדונג מתעלת השמע ובכך גורם להנעת נוזלים מהאוזן ומקל על בעיות בסינוסים.
הטיפול מלווה במסאז´ פנים וצואר המייעל את הנעת הנוזלים והדם לאזור, מפזר רעלים וליחה ומותיר את המטופל רגוע ומשוחרר.

אני רוצה לסיים עם קטע שאני אישית מאוד מאמינה בו ומטפלת לפיו: אדם פנה למורה סיני: "אנא למדני תורתך." כשהתברר למורה כי הלה הוא רופא, אמר לו: "לך למטופליך וטפל בהם באהבה, זו התורה הסינית."

 

חזרה

 


 

יואל לוי
עורך ערוץ תחזוקת הגוף.

 מטפל, יועץ ומאמן ארגונומי.

כמטפל, יועץ ומאמן ארגונומי, פיתחתי בשנים האחרונות ,על בסיס ניסיון של מאות מטופלים וידע רב שהצטבר,
 את שיטת yoly .
 הקריירה הראשונה שלי כאדם בוגר ובעל משפחה, הייתה בענף היהלומים.
20 שנה של עיסוק מעניין, אך תובעני.
שעות ישיבה ארוכות ולחץ מצטבר, שגרמו לכאבי ראש צוואר וגב.
הטיפולים השונים שעשיתי להפגת הכאבים לא הספיקו, כי מקור הבעיה לא טופל.
לימים עשיתי הסבה מקצועית, ויד הגורל הובילה אותי לתחום  הרפואה המשלימה.
לאחר 10 שנים מרתקות של לימודים רבים, עבודה מרתקת וצבירת ניסיון רב
נוצרה  שיטת yoly ,שמטרתה: לצמצם את נזקי העומס המצטבר, להקנות כלים  לאבחון ואיתור מקור בעיות כאב הנובעות מלחץ ושחיקה ובמקביל לטפל בהן באופן עצמי.

בתי הספר בהם למדתי:
 בית הספר לרפואה משלימה של דר'  אהרון יעקובי,  כל סוגי העיסוי כולל רפואי- פתרון בעיות אורטופדיות.
מכללת מאסטרס  קולג'-משה מורנו, קורס למטפלים בכירים.
סין יאנג – דר' יוסי בן חיים – רפואה סינית ורפלקסולוגיה
תעודה מביה"ס המקורי בארה"ב, בתרפיית האבנים החמות LA STONE THERAPY 
השתלמויות נוספות בעיסוי נשים הרות ועיסוי תינוקות.
כמו כן, הייתי בעברי מורה ומתרגל בעיסוי הוליסטי, בבתי ספר לרפואה משלימה: סין יאנג ומאסטרס קולג'.
אחראי מקצועי ומטפל ראשי בספא יוקרתי.

כיום, אני מעביר את שיטת  yoly  בחברות, אירגונים וליחידים.
 ועובד כמעסה רפואי  בקופת חולים מכבי ב"מכבי טבעי".

לפרטים:
סלולארי 0523970460
[email protected]

חזרה


 

ד"ר עידו קאן

וטרינר, עורך ערוץ נטו חיות.

 את שנותיי הראשונות העברתי במושב בן-נון מוקף חיות. בגיל 3 כאשר שמעתי לראשונה שיש מקצוע שנקרא רופא חיות ידעתי שאהיה וטרינר.
סיימתי את לימודי הוטרינריה בשנת 2007 בארץ- באוניברסיטה העברית ומאז אני עובד כרופא לחיות מחמד ביתיות. מבצע טיפולים שגרתיים בבית הלקוח וחוסך בכך טרחה לחיה ולבעלים. טיפולים מורכבים יותר וניתוחים מתבצעים במרפאה.
נוסף על עבודתי כווטרינר אני עוסק באומנויות לחימה ומגיל צעיר מתאמן אצל דר' גיא מור. עוסק רבות גם בהוראה, הדרכה ובהרצאות בתחום הוטרינריה וטיפול בחיות. אני מאמין, שכמו וטרינריה, גם הוראה היא שליחות.

 

חזרה


 

תומר ספינר

כתב מדע, טכנולוגיה ואופניים, עורך ערוץ נטו אופניים.


בעל תואר ראשון במדעים מדוייקים (אוניב' ת"א). סטודנט לתואר שני במדעי הסביבה.
מדריך לחשיבה מתמטית בפרוייקט 'מתמטריX' וחובב אופניים מושבע.
לפני 20 שנה פרסם רוכב-שורות-אלה את טור האופניים הראשון בעיתונות העברית 'סובב וסע' במגזיני הרכב 'טורבו' (לכתבה לחץ כאן) ו'קוואטרו' של אדוארד אטלר.
תומר היה העיתונאי הראשון שסיקר את נושא הטריאתלון בארץ  בעיתונים 'ראש1' ,'ידיעות אחרונות' ועיתון 'דבר' הזכור לטוב.
שם המשפחה המקורי SPINNER שייך לאחת המשפחות שהקימו את ראש- פינה ב 1882 ובהחלט הקדים את טרנד הספינרים של היום...  

חזרה