עבודה בעמידה


העמידה היא התנוחה הטבעית ביותר לאדם, תנוחה זו אינה מציבה סיכונים בריאותיים מיוחדים אך עבודה בעמידה באופן קבוע או שעות רבות ביום, יכולה לגרום לנזקים פיזיולוגיים. כאבים ברגליים, ורידים נפוחים, הרגשת עייפות בשרירים, כאבים בגב תחתון, וכדומה. תופעות אילו שכיחות בעיקר אצל אנשי מכירות, מורים, מפעילי מכונות ואחרים שתפקידם מצריך עמידה ממושכת.

העמידה יכולה להוות בעיה כאשר מספר התנוחות בגוף מוגבל. חוסר חופשיות בתנועה גורמת לשרירים העובדים פחות מנוחה ועומס גדול.
העדר גמישות בתנועת הגוף יכולה לגרום לבעיות בריאותיות. בתחילה מרגישים באי נוחות, בגוף בכלל או באזורים מסויימים, אך לטווח הרחוק יכול לגרום לנזק אשר יהווה בעיה.

תרגילים לשחרור:
אפשר לפתור את הבעיה באמצעות הליכה, ההליכה מאיצה הזרמת הדם לרגליים, מפיגה את העייפות, מורידה את הלחץ משרירי הרגליים ומפיגה לחצים בגב ובצוואר (על השרירים האחראים על שמירת הזקיפות).
אפשר לפתור את הלחצים או הכאבים ברגליים על ידי תרגול לשחרור והגמשת כפות הרגליים . כמו כן מומלץ לתרגל את שחרור הצוואר והכתפיים.

נעליים נוחות:
פתרון חשוב נוסף הוא נעילת נעליים נוחות שאינן משנות את צורת כף הרגל ומפחיתות את הלחץ עליהן. ודאו שבנעליים תהיה תמיכה לקשת כף הרגל, העדר תמיכה לקשת גורם להשטחת הרגל.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.