נשים בהריון ואחרי לידה


בתקופת ההריון גוף האישה עובר שינויים פיזיולוגיים, הורמונאליים ונפשיים.
הלידה עצמה היא פעולה גופנית חוויתית מיוחדת. בתקופת ההריון ולאחר הלידה יש לשים דגש על חיזוק הגוף, שיפור גמישותו והרפית המתחים השונים.

השפעות ההריון על הגוף:

• לחץ וחרדה גורמים למתח במערכת השרירים. בבוא הזמן תושפע מכך מערכת היציבה ויתכן חוסר איזון באנרגיה ובזרימה.
• רגשות כמו כעס ופחד יכולים לגרום לנוקשות בשרירים ולהפחתת הגמישות הטבעית שלהם ולתופעות כגון עצירת נשימה, מתיחת הצוואר, כווץ שרירי בטן והרמת כתפיים.
• ההרפיה בזמן ההריון ובתהליך הלידה חשובה ביותר. באמצאות תרגילי נשימה והגמשה מיוחדים ניתן לשחרר את נוקשות הגוף ולהרפות את המתח בשרירים. מחקרים הוכיחו שנשים רגועות בתקופת ההריון יולדות תינוקות רגועים יותר.
• תרגילי מתיחה הם דרך יעילה להשגת ההרפיה. תרגול נכון ישפיע על כושר תנועה מירבי במפרקים, יעזור בניצול הנכון של כוח הכובד ויסייע לשרירים להימתח באופן סביל וללא מאמץ. ע"י כך ניתן להחזיר לגוף את הגמישות שאבדה לו.
• יציבה נכונה חשובה גם היא בזמן ההריון. ככל שהתינוק גדל הרחם מתרחב, שיווי המשקל נוטה קדימה ויוצר לחץ חזק על חוליות המותנית. שרירי עכוז חלשים ומדולדלים לא יתנו תמיכה ראויה לחוליות והתוצאה תהיה כאבי גב.
• הליכה ושחיה מומלצים להפעלת מערכת הנשימה והלב.

ההריון מספק הזדמנות נפלאה להתחיל לעבוד על הגוף. התעמלות בשיטת פלדנקרייז יכולה לעזור להכין את גופך להריון וללידה קלים יותר ולחיות עם גופך בשלום.

לתשומת לבך, כל שימוש באתר או הסתמכות על המידע שבו, לרבות האמור בדף זה, ייעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. ההמלצות המוצגות בכתבה מיועדות לנשים בריאות, בכל מקרה לפני יישומן יש לפנות לייעוץ רפואי.


להצגת מאמרים ופרסום בערוץ זה, צור קשר

 

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.