מצנחי בלייד-כחול לבן


הקייט סרפינג הוא ללא ספק הספורט האתגרי  אשר גדל בקצב המהיר ביותר,בארץ ובעולם.  כולם רוצים לגלוש קייט ,ומה שמושך את כולם להתנסות בספורט זה  הוא  מהירות הלמידה, זמינות ימי הגלישה ומיקומי הגלישה(אגמים,מאגרים וכמובן ים). אין צורך ברוחות חזקות או בתנאים יוצאי דופן  אשר ברוב המקומות בעולם הם די נדירים.
קצב הגדילה של הספורט והכמות העצומה של הגולשים גורם  לתהליך בו  קמים מותגים חדשים  ורבים ברחבי העולם.כמובן שלא כולם שורדים וחלק גדול מהם הוא מקומי בלבד.
בארץ קיים מותג ישראלי - כחול לבן ,  "בלייד" . מוצר מעולה הנמכר ביותר מ-25 מדינות בעולם,ואין מגזין בתחום  הקייטסרפינג שיוצא ללא תמונות או כתבות אודות המותג "בלייד". בלייד היא חברה ישראלית בבעלותו של ירון ברלב המכונה בקרב הגולשים "ראסטה".
אני מכיר את המותג ואת המוצר עוד מתחילת הדרך וכבר בשלבים הראשונים  הבנתי שקיים כאן פוטנציאל במוצר והתחלתי לשווק  ולקדם את מצנחי הבלייד בארץ.

                              


את ירון אני פוגש לראיון במקום מגורו החדש ,צוק בית ינאי,בין נסיעות לסין,ברזיל,פולין והשד יודע לאן,כל הנסיעות הללו הן לצרכי קידום המותג ובדיקת מפעלים יצרנים במקומות שונים בעולם
עמית:"מתי עלה הרעיון להתחיל מותג בעולם הקייט?"
ירון:" כשעסקתי בהדרכה בבת ים בתחילת  דרכו של הענף בארץ, מאד  משך אותי הנושא הטכני והאוירודינמי של התחום. הרגשתי שהמצנחים שאנחנו גולשים איתם הם  בהחלט לא המודל הנכון והטוב ביותר, וחלמתי להקים חברה לציוד קייט שתעניק לגולש את החוויה שאני כגולש מחפש בגלישה"
עמית: "מה הרקע שלך בתחום?"
ירון: "התחלתי לגלוש בשנת 2000 כשהקייט היה בתחילת הדרך בארץ,בשלב די מוקדם התחלתי לעסוק בהדרכה,די מהר הסבלנות נגמרה,זה לא פשוט וקל להדריך,מה שכן, יצא לי לראות המון קייטים נקרעים בחוף והיה צורך אמיתי במישהו שיתקן את הציוד הקרוע,וכך התחלתי לתקן מצנחים ,לאט לאט אנשים גילו שיש מישהו שנותן שרות תיקוני מצנחים והעבודה לא אחרה להגיע,מצנחים מכל חופי הארץ הגיעו אלי לתקון וזה היה מדהים לראות את כמות הגולשים ההולכת וגדלה בתחום"
עמית:"איך ניגשים לתכנן מצנח?"
ירון: "בהתחלה זה היה ממש קשה,להבין את כל  הנושא האוירודינמי של המצנח ולהגיע לתוצאה שדומה למה שאני רציתי שתהיה בגלישה עצמה,בהתחלה העיצובים היו שלי ושל נתי,ניסינו המון פרוטוטייפ והמון יצרנים שונים,לפני שנה התחלתי לעבוד עם מומי מהקריות שמעצב לי את המצנחים היום ואנחנו גם משתפים פעולה בעיצוב מצנחים לחברות אחרות בעולם,ללא ספק השדרוג בעיצוב עלה פלאים ,עם צבירת  הניסיון ועם השנים"
עמית: "כמה זמן החברה מייצרת קיטים וגלשנים?"
ירון: "אנחנו עובדים כבר שנה רביעית  וזה תענוג להסתכל אחורה ולראות את העיצובים והבניה של לפני כמה שנים ואת המוצר אותו אנחנו משווקים היום."
עמית: "מה היעד שלך במיצוב המותג ויעד למכירה בעולם?"
ירון : "השאיפה שלי היא לשמר את המודעות בעולם למותג וכמובן להגדיל את מספר המכירות ואת מספר נקודות המכירה בעולם,הסיפוק הגדול שלי הוא  להגיע לחוף בארץ או בחו"ל ולראות את המותג שלי במים ושאנשים נהנים איתו."
אולי כאן זה המקום שלי לתת נקודה חשובה- במהלך השנים האחרונות ובכלל אני נוסע המון לחו"ל בענייני גלישה,פשוט תענוג לראות בחופים מאוד לא מוכרים אנשים מגיעים לחוף עם ציוד של בלייד זה ממש מחמם את הלב לראות  מוצר כחול לבן שווה בין שווים מול המותגים הנפוצים והנמכרים בעולם.זה קרה בפלמה,פורטוגל,הולנד,גרמניה,אוסטרליה,,,,,
לפני שנתיים חיברתי לירון גולש מוכשר ובעל שם עולמי,"וויל גימס".וויל הביא איתו הכרה עולמית במותג ונתן חשיפה עצומה למוצר בכל המגזינים וצולם בימי גלישה יוצאי דופן,בעיקר בתחום הגלישה על גלי ענק בו הוא מתמחה.
 יש אנשים שקשה להם ללכת על מוצר גלישה כחול לבן, אבל הרבה אנשים מאוד מפרגנים. אותי אישית ממש מרגש להמליץ לתלמידים שלי על מוצרי בלייד, ובמיוחד לאחר מכן לרדת לחוף שלנו בבית ינאי ולראות את המועדון והגולשים בחוף משתמשים במצנחי בלייד באחוזים מאוד גבוהים ביחס  ליתר הגולשים בחוף.

השנה בלייד יוצאים גם עם ליין גלשנים מאוד מוצלח וללא ספק קופצים מדרגה ברמת הגימור,גרפיקה,ועיצוב הגלשנים. על ידי כך בלייד  משלימים את סל  המוצרים לעולם הקייט.
שיא השיאים מבחינתי היה להגיע לברזיל ולחור שלא הרבה גולשים מגיעים אליו ושם לראות גולשים מקומיים גולשים עם מצנחי בלייד.
עמית:"איך אתה תורם חזרה לענף ומנסה לקדם גולשים מקומיים?"
ירון:"לפני שנתיים אימצתי מספר ילדים מהאזור שלנו שהיה ניתן לראות כשרון גלישה ורצון להצליח :יונתן,יותם,אוהד.הילדים האלו היום הם הטימנקים העולמיים שלי ואני מנסה לשלוח אותם ולעזור להם להגיע לחו"ל כמה שיותר על מנת שהם יוכלו להתחכך ברמות הגבוהות של הגלישה ולהתקדם. בנוסף, אני תומך בהם בכל הקשור לציוד המקצועי ונעזר בהם בניסויי המוצרים. הם נבחרת הטסטים שלי,מהם אני מקבל את הפידבק המקצועי,בתחום הפריסטייל,גלים,עמידות הציוד ועל ידי כך אני גם עוזר להם להתקדם וגם מקבל פידבק מקצועי נטול אינטרסים."
לסיכום אנשים,אני ממליץ ללכת על כחול לבן ובמיוחד שהמוצר הוא ברמה הכי גבוהה שיש,בואו נפרגן לזירה שלנו,סוף סוף יש במה להתגאות !!!