כיצד לבחור סטודיו?


אחרי שהחלטנו על פילאטיס מזרון או מכשירים, ישנם כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם:

חפשו מקום שנוח לכם להגיע אליו, התמדה לדעתי היא מילת מפתח. יש לי תלמידות מזרון שאמרו לי "נרשמנו לשיעורי מכשירים אבל זה חצי שעה נסיעה מכאן, הערב מגיעה ואיתו סוף היום אין לנו כוח לנסוע לשיעור..." אז אם יש לכם שיעורי מזרון קרוב לבית עדיף להתמיד בהם מאשר לסבול מיסורי מצפון על כך שאנחנו לא מצליחים להגיע לשיעורים כי אנחנו עייפים מידי.

לגבי החדר: חשוב לשים לב לטמפרטורה. במאה שלנו אף אחד לא אוהב להזיע אבל זה פשוט לא בריא להתאמן ולהקפיא את הגוף. מומלץ על טמפ´ סביב 21 מעלות וחשוב גם שהחדר יהיה מאוורר, כלומר להקפיד על חלון פתוח.

בשיעורי מזרון צריך לשים לב לכמות התלמידים - מקסימום של 15 מתעמלים, אחרי הכל, באתם לשיעור פילאטיס כשאחד מעקרונות השיטה הוא דיוק, המורה צריך להיות מסוגל להסתובב בין התלמידים ולוודא שהתרגול נעשה בצורה נכונה ובטח שלא מזיקה. במקרה של בעיות יש לעדכן את המורה בתחילת השיעור ולא בסופו...

לגבי שיעורי מכשירים, ישנן צורות עבודה שונות: יש מקומות בהם חצי שיעור מתחיל על המזרן וחצי שיעור על המכשירים. לעיתים מתקיימים בחדר שני שיעורים בו זמנית כאשר קבוצה אחת על המזרון, קבוצה על המכשירים וחוזר חלילה... במצב כזה קשה מאוד להתרכז, יש המון רעש רקע. אם אתם "טייסים" באופייכם, כלומר כאלה שמסוגלים לשמוע רק את מה שצריך ולהתעלם מהשאר, אולי תצליחו, אני לא ממליצה.
יש מקומות שכל הקבוצה עובדת על המכשירים אבל כולם עושים את הדברים יחד או לכל היותר המורה מסביר או מפעיל את כולם בו זמנית. החיסרון הגדול בצורת העבודה הזאת היא שהמורה עסוק כל הזמן בלהנחות את הקבוצה ואין לו זמן לעבור בין התלמידים ולתקן את התרגילים ולדייק אותם לפי הבנתו וצרכיו של כל תלמיד.
כך יוצא שלמרות שאני טיפוס מאוד "סוציאלי ושיתופי" השיטה המנצחת בעיניי היא שיעור אישי בקבוצה: בקבוצה אחת יכולה ללמוד אישה בת 80 עם תלמידה בת 18 ולכל אחת מהן התרגילים שמתאימים לה. לכל תלמיד הרפרטואר שלו שהולך וגדל עם הזמן והלמידה,התלמיד לומד שיטה מ א´ ועד ת ´ והמורה עסוק רוב הזמן בלתקן ולדייק את התרגילים ובללמד תרגילים חדשים וכמו שאמרתי כבר פעם ההתחלה היא קשה וסיזיפית אבל מהנה מאוד מספקת ומשתלמת בסופו של דבר.

הרקע וההכשרה של המורה - לגבי נושא הכשרת המורה,על כך הרחבתי במאמר נפרד אך בבחירת סטודיו, בייחוד אם ידוע לכם כי תגיעו למורים שונים חשוב לבדוק האם למורים יש רקע דומה, זה יכול להיות קצת מבלבל אם כל מורה מלמד באופן שונה בייחוד אם זו תחילת דרככם. חשוב שלמקום יש דמות מקצועית דומיננטית שמיישרת את הקו בין המורים השונים. שיטת הפילאטיס היא מאוד אחידה ומסודרת, גוונים שונים זה מעניין צבעים שונים בעיני זה חשוד.

 

להצגת מאמרים ופרסום בערוץ זה, צור קשר

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.