טיול תענוגות


חזרתי לברזיל - למקום שנקרא "ג´ריקוקוארה" שבצפון ברזיל. חזרתי למקום זה משתי סיבות: התאהבתי במקום אחרי שחוויתי בו חוויות מדהימות בשנה הקודמת, סיבה נוספת היא שבדיוק באותה תקופה התקיימה אליפות גלישה בקייט סרפינג ליד ג´ריקוקוארה ורציתי לבקר חברים טובים שמתחרים, ואחד מהם הוא לישי מילר שלקח חלק בתחרות.
לנסיעה זו הצטרפו אליי - השותף הקבוע לנסיעותיי, ספי ויגיסר ועופר שני, גולש קייט שהצטרף אלינו במטרה לשפר את יכולתו בגלישה במקומות שמאפשרים תנאים אידיאלים לכך.
לאחר שפגשנו את כולם בתחרות ותרשמנו מהביצועים המופלאים שלהם, הצפנו למקום חדש שנקרא "קמבוקה". זוהי רצועת חוף ארוכה ויפה ביותר, החוף מלא בעצי קוקוס, האזור מפורסם בזכות תנאי הגלישה המעולים שלו, גם גלישת גלים וגם גלישת רוח. גורם נוסף שמוסיף לקסמו של המקום זוהי הלגונה של מים מתוקים שבה ניתן לבצע תרגילים חדשים ומסוכנים ללא חשש של נזק לציוד או פציעות.
הגלישה מקבלת גוון נוסף מפני שמסביב נצפים סוסי פרא, חזירי בר, חמורים, פרות ונוף עוצר נשימה.

כמובן שכלי התחבורה של המקום הוא ה"סאנד- באגי", מנוע של 1600 סמ"ק, שלדה קלה וגלגלי בלון המאפשרים נסיעה בחול עמוק. למרות זאת שקענו גם שקענו ואני זוכר יום אחד שניסינו להגיע למקום מרוחק יותר ונסענו במשך 6 שעות מרחק של 20 קמ"ש, זאת לאחר שבמהלך הנסיעה איבדנו את הרוורס, סטארטר, הגלגל הקדמי עמד ליפול, וכל זה בניסיון לנהוג בחול עמוק.


 לאחר התחרות חברו אלינו כל החברים הטובים שהגיעו ממקומות שונים בעולם - וויל ג´ימס מהוואי, דייב מארה"ב, מרטין וארי מארגנטינה,פול מאיי הבתולה ולישיי מילר מהארץ. להיות עם חבורת גולשים שכזו מובטחת חווית גלישה מדהימה, תרגילים רדיקלים קפיצות ענקיות, זהו נוף שאתה זוכה לו במשך היום וכשהחבורה הזו ביחד כל אחד מתעצם ביכולותיו ומפגין מופע ראווה מרשים ביותר וגם מסוכן לפעמים. הבעיה עם החבורה הזו שגם כאשר הם מגיעים אל החוף, הם בחיפוש אחר אדרנלין ולפעמים עושים שטויות.
לאחר שבועיים של הרבה חול, רוח ואדרנלין, טסנו לונצואלה לפגוש זוג חברים טובים מאיטליה שחיים שם כ-15 שנה על יאכטה ושם זכינו לדובדבן האמיתי.
נפגשנו במרגריטה עם מקס וכריסטינה ועברנו לבית החדש שלנו - יאכטה בצורת קאטאמארן בגודל של 47 פיט. משם יצאנו להפלגה אל היעד האמיתי שאליו רצינו להגיע - "לוס רוקס". זהו מקום שנחשב לאחד המקומות הטובים ביותר בעולם לצלילה, זה נובע מהסיבה הפשוטה שהים שם פשוט חי במלוא הדרו. כרישים, דולפינים, צבי ים, לובסטרים, לווייתנים ומגוון עשיר של בעלי חיים השוכנים שם במעמקי הים.
איזור הריף של לוס רוקס משתרע על פני שטח של כ- 100 ק"מ והוא בצורת עיגול. בתוכו ישנם למעלה מ-300 איים בגדלים שונים שהקטנים ביניהם בגודל של 10-5 מטרים (כיף גדול היה לקפוץ מעליהם עם הגלשן!).

להצגת מאמרים ופרסום בערוץ זה, צור קשר