חשיבות פיתוח מערכת השרירים לגברים ונשים


מערכת השרירים הינה אחת מרכיבי הכושר הגופני הבריאותי החשובים ביותר לאדם. לכוח השרירים ולסבולת שלהם תרומה עצומה לאיכות החיים: בראש ובראשונה, הם מסייעים לתפקוד  יעיל יותר בחיי היום יום, הם מחזקים את הגוף ומפתחים גוף חטוב ויפה. מערכת שרירים מפותחת שומרת על בריאותינו בכך שהיא משפרת את היציבה ומונעת כאבי גב, עוזרת לפעולה התקינה של הלב, מחזקת את העצמות ומפחיתה את הסכנה לאוסטיאופורוזיס (ירידה בצפיפות העצם).
 אימונים לפיתוח כוח וסבולת שרירית בונים מסה שרירית. בני אדם לאחר גיל 30 שנה, מפסידים כ-1%  מהמסה השרירית של גופם כל שנה במידה שאינם מאמנים את שריריהם. לכן, אימוני כוח יכולים להפחית, במידה רבה, את הפסד המסה השרירית עם העלייה בגיל. כמו כן, רקמה שרירית צורכת יותר אנרגיה מרקמת שומן. לכן, ירידה באחוז שומן הגוף יחד עם עליה במסה השרירית, מגבירים את חילוף החומרים (מטבוליזם) לא רק במאמץ אלא גם במנוחה. שילוב של אימונים לפיתוח הכוח והסבולת השרירית עם תזונה נכונה, יעיל להפחתת אחוז השומן שבגוף ולשמירה על משקל גוף תקין. דיאטה ללא חיזוק השרירים מותירה אחריה, בדרך כלל, שרירים רפויים ועור מדולדל.
 פיתוח מערכת השרירים, מתאים לגברים ולנשים כאחד. אין כל חשש שמא בעקבות האימון במשקולות יתפתחו אצל האישה שרירים בולטים ומנופחים. שרירים כאלה תלויים בעיקר בנוכחות ההורמון הגברי הטסטוסטרון, המצוי רק ברמה נמוכה בגוף האישה. לעומת זאת, יתפתח אצלה גוף חטוב, מעוצב ובריא.

 


שרירים מפותחים וחזקים מסייעים לכל העוסקים בספורט התחרותי ובספורט העממי, לשפר את יכולתם ואת הישגיהם הספורטיביים. המיומנות הספציפית של העוסק בספורט תתבצע בכוח, בעצמה וביעילות. הספורטאי יוכל לרוץ, לשחות, לחתור, או לרכב מהר ורחוק יותר, לקפוץ רחוק וגבוה יותר, לזרוק ולבעוט חזק ומדויק יותר.
מערכת שרירים חזקה חשובה לכולנו בכך שהיא מגינה עלינו מפני פציעות ופגיעות. אימון בתרגילי התנגדות מחזקים את הגידים, רצועות המפרקים ואת השרירים ובכך משפרים את יציבותם של מפרקי הגוף. אימון לחיזוק השרירים מהווה את הבסיס לשיקום לאחר פציעה או פגיעה גופנית (פיזיותרפיה).


התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.