צמחי מרפא


כ – 30% מהמרשמים הניתנים כיום ע"י רופאים מכילים חומרים המופקים מצמחים. מחקרים רבים הצליחו לבודד רכיבים פעילים מתוך צמחי המרפא המסורתיים ולספק אישורים מעבדתיים לפעילותם הרפואית. מרתק הדבר הוא כי הטיפול באמצעות צמחי מרפא היא צורת הריפוי העתיקה ביותר המוכרת לנו, על כן אין פלא כי היא זו המשמשת בסיס לפרמקולוגיה המודרנית. מכללת רידמן מזמינה אותך להכיר את ארון התרופות של הטבע בקורס מרתק הצולל אל נבכי צמחי המרפא המערביים.

בקורס, נכיר את יכולתם של צמחים לחזק את תפקודיו הטבעיים של גופנו ולתמוך בכוחות הריפוי והאיזון הפנימיים. הגישה המלווה את הקורס הינה הוליסטית, ומשלבת בין טיפול במחלה באמצעות צמחים, תזונה מתאימה וטיפולים טבעיים נוספים. נתאים הטיפול למחלה לפי חלוקה "מערכתית": צמחים לבעיות במערכת העיכול, במערכת הנשימה ועוד. נכיר עוד את הצמח וחלקיו, אופני השימוש בו, החומרים הפעילים, נמיין את סוגי הצמחים בהתאם לפעילות-צמחים מרגיעים, משתנים, ועוד.

על הנחיית הקורס אמונים שלושה מרצים מהטובים בישראל. אתי גלעד- נטורופתית עם התמחות בצמחי מרפא הדוגלת בגישה טיפולית הוליסטית, המשלבת מגוון אמצעים טבעיים עם דגש על תזונה וצמחי מרפא. בועז צור- (BSc) מטפל מוסמך בצמחי מרפא ומרצה בצמחי מרפא מערביים וניר אברהם- מוסמך (MSc) ביוכימיה רפואית, (CSHM) בוגר ביה"ס לרפואת צמחים-קליפורניה, מטפל ומלמד רפואת צמחים מערביים.

הלימודים מיועדים לתרפיסטים ככלי טיפולי נוסף ולמתעניינים מקרב הקהל הרחב. למסיימים בהצלחה את לימודי צמחי מרפא מערביים מוענקת תוענק תעודת בוגר קורס בצמחי מרפא מערביים.

מעניין אותך לדעת עוד על מסלולי הלימוד במכללת רידמן?   לחץ כאן

גולשים שהתעניינו בצמחי מרפא מערביים התעניינו גם בלימודי נטורופתיה, תזונה קלינית-טבעית, תרפיות מגע וזן שיאצו.