צ'י קונג


הצ'י קונג הוא מערכת של תרגילים עתיקים, התורמים לאיזון הגוף והנפש ומגבירים את אנרגיית החיים של המתרגל. משמעות המילה צ'י היא אנרגית החיים הזורמת בגוף. משמעות המילה קונג היא עבודה, טיפוח או כישרון. צירוף המילים צ'י קונג משמעו תרגילי אנרגיה, שמטרתם הזרמת אנרגיית החיים של הגוף איזונה והמרצתה. מכללת רידמן מזמינה אותך ללמוד צ'י קונג רפואי, אחד האלמנטים המהותיים של הרפואה הסינית המדגיש את העיקרון, שעל האדם לדאוג לבריאותו ולאיזונו הפנימי, גם כאשר הוא בריא ולא רק כשחוסר האיזון כבר מתבטא כמחלה.

לימודי הצ'י קונג הרפואי הם חלק מבית הספר לרפואה סינית המושתתים על קריטריונים מתכנית הלימודים של אוניברסיטת צ'אנגדו, אחת משלוש האוניברסיטאות הגדולות בסין. המכללה מציעה תואר אקדמי B.A ו-M.A בסין. במהלך הלימודים נערכים תרגילים סביב היציבה, הנשימה, שימוש מושכל בגוף להפקת עוצמה מרבית במינימום מאמץ, איזון האברים הפנימיים, מיקוד של ההכרה והמדיטציה, איזון גוף ונפש ואף הגברת המודעות הפנימית עם דגש על מודעות לתחושות, רגשות ומחשבות.

מטפלים, תלמידים ובוגרי הרפואה הסינית מוזמנים להצטרף אל אמיר ניסן, מטפל ברפואה סינית המתרגל צ'י קונג מזה עשרים ושתיים שנים. ניסן הוא תלמידו של מאסטר צ'אן צינג צ'ונג משנת 1990 ומשמש כנציגו בארץ.

גולשים שהתעניינו בצ'יקונג רפואי התעניינו גם בלימודי רפואה סינית, לימודי זן-שיאצו, לימודי יוגה תרפיה, בייבי יוגה והכשרת מורים ליוגה.

מעניין אותך לדעת עוד על מסלולי הלימוד במכללת רידמן?  לחץ כאן