מה זה ניהול ספורט (SMBA) ?


מאת: צוות נטוגרין

בית הספר למאמנים - מכון וינגייט מציע נקודת מבט חדשה על תוכניות הלימוד לניהול ספורט
SMBA - Sport Management and Business Administration . תוכנית ייחודית ומעשית המיועדת לתת למנהלים בפועל ולמנהלי המחר את "ארגז הכלים" הנדרש כדי להצליח בתחום מרתק ומאתגר זה.

ד"ר גיא מור יוזם התוכנית מסביר את הרציונאל העומד מאחורי תוכנית לימודים חדשנית זו: קטגוריית הספורט הבריאות ואיכות החיים נחשבת לתעשייה המתפתחת והמבטיחה ביותר לשנים הבאות, שוק זה מגלגל מיליארדי דולרים במגוון תחומים: חדרי כושר, חוגי ספורט, אימון אישי, מזון בריא, רפואה משלימה, תוספי תזונה, מרכזי בריאות וספא, תרבות הפנאי ועוד... מגוון האתגרים הניהוליים והעסקיים העומדים בפני יזמים, מנהלים ואנשי עסקים בתחום זה דורש ידע מקדים, הבנה והשכלה ייעודית, מצאנו כי קיים חסר בתוכנית לימודים איכותית ופרקטית בתחום הכשרה ייחודי זה.

האם תואר אקדמי בניהול או 5 שנות ניסיון אינם מספיקים?
חלק ניכר מהעוסקים בתחומים אלו "מתגלגלים" לתפקידי ניהול ונאלצים ללמוד מטעויות בכדי להגיע לתוצאות מיטביות. גם אם הינם בעלי השכלה אקדמית לא תמיד הכשרתם מתאימה לתחום הייחודי בו הם עוסקים בפועל. כידוע קיים מרחק רב בין התיאוריה האקדמאית לעולם האמיתי. אנו מציעים בקורס זה ידע מעשי יישומי יחד עם רקע תיאורטי ברמה גבוהה, הוצאנו מתוכנית הלימודים תיאוריות שאינן רלוונטיות והכנסנו לימודיי פרקטיקה שיכולים לתת לכל מנהל או בעל עסק את היתרון התחרותי וההבדל בין לחדול, לשרוד או להצליח.

האם עד היום לא היו קורסים כאלה?
ההכשרות שהיו נהוגות עד כה הינן הכשרות ספציפיות בתחום מנהלי בריכות או מנהלי חדרי כושר, או קורסים בתחום מינהל ספורט שלא התבססו על הפורמט שלנו. תוכנית הלימודים של מכון וינגייט לוקחת את עקרונות הלימוד הנהוגים בתוכניות ה - MBA ומסבה אותן לרמה הפרקטית והיישומית של תחום ניהול הספורט והפנאי.

מי צוות המרצים בתוכנית?
העקרונות שהנחו אותנו בגיבוש הצוות האקדמי של התוכנית היו לשלב בין מרצים שהינם בעלי תואר אקדמי אבל גם בעלי ניסיון מוכח בעולם העסקים: 
ד"ר גלעד אקסלרד - הוא מרצה וחבר סגל במחלקה לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון בנוסף להיותו בעלים של חברת ייעוץ פרטית העוסקת בייעוץ כלכלי ואסטרטגי למוסדות ציבור בארץ ובעולם ולמגזר הפרטי. 
מר רוני שנידר - בעל תואר שני במינהל, ממקימי מפעל אינטל, תעשיית הכבלים וחברת סיסקו בארץ, ממקימי ענף כדורגל נשים בארה"ב ובישראל.
עו"ד חיים גרוברג - בעל תואר שני בכלכלה וניהול משמש כמרצה לכלכלה במכללה האקדמית אשקלון ועוסק בפרקטיקה בתחומי המיסוי, ומרצים רבים נוספים מתחומים שונים בתעשיית הספורט והפנאי בישראל.

SMBA זה שם יומרני ?
אנחנו מכוונים גבוה, ובטוחים שעם הסגל הייחודי שלנו והיכולות של מכון וינגייט, הסטודנטים שלנו יקבלו את הכלים הנדרשים לניהול איכותי, מדיד ותחרותי כל זאת בסביבת לימודים מקצועית, נעימה ומאתגרת.

לפרטים נוספים ולהרשמה