פסטיבל תפוחי אדמה- פסח 2009


תערוכת זנים, סיורים אל שדות תפו"א, מופעי בישול והדגמה, שפע פינות הפעלה ויצירה לילדים, שוק איכרים ססגוני,  מגוון אפשרויות בילוי באזור
ועוד המון הפתעות...וזה רק על קצה המזלג.....

פסטיבל תפוחי האדמה הרביעי יערך ביום, יום שני, 13 באפריל 2009, י"ט בניסן תשס"ט, חוה"מ פסח, במצפה גבולות, חבל הבשור. במסגרת הפסטיבל יערכו שלל פעילויות לילדים, כולם על טהרת תפוחי האדמה! בין האירועים – מופעים לילדים, תחרויות היתוליות, פיסול בפירה, הכנת חותמות אישיות מתפוחי אדמה, מופעי בישול וכן סיורים בשדות תפוחי אדמה והוצאת תפוחי אדמה מהשדה.

בניגוד לתדמיתם החד גונית, ישנם בעולם למעלה מ- 3000 זנים שונים של תפוחי אדמה. בחבל הבשור לבדו גדלים כחמישים זנים שונים של תפוחי אדמה בעלי תכונות שונות ההופכים אותם למתאימים לבישול, טיגון, לתעשייה ולשימושים אחרים. במסגרת הפסטיבל תתקיים תערוכה של זני תפוחי אדמה שונים, תוך מתן הסברים על ההבדלים בין הזנים והתאמתם לבישול, אפיה או טיגון. כן תתקיים תערוכה של כלים חקלאיים.
באי הפסטיבל יקבלו שי אביבי: שקית תפוחי אדמה מובחרים מתנת מגדלי תפוחי האדמה בחבל הבשור.

לאורך כל האירוע תפעל במת בידור מרכזית בה יתקיימו תחרויות היתוליות נושאות פרסים לכל המשפחה, חידונים ומופעים לילדים בשילוב דמויות היתוליות של תפוחי אדמה. עוד בפסטיבל - שוק איכרים ואומנים מחבל הבשור בניהם מגדלי התוצרת המקומית עם מיטב גידולי העונה, מטס ראווה צבעוני, ג'יפים לילדים בנהיגה עצמית, מאכלים מתפוחי אדמה ומוצרי צ'יפס, תערוכת זנים שונים, מגוון כלים חקלאיים ועוד.

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין: "חבל הבשור הוא אסם תפוחי האדמה של מדינת ישראל וגדלים בו 70% מכלל תפוחי האדמה של מדינת ישראל. תפוחי האדמה של חבל הבשור עושים דרכם לרשתות השיווק המובילות באירופה כמו גם לרשתות ולשווקים בישראל. בחבל גדלו השנה 300 אלף טון תפוחי אדמה, מתוכם 180 אלף טון מיועדים ליצוא. הפסטיבל הססגוני יחשוף בפני ילדים ומבוגרים את העולם שמאחורי גידול תפוחי האדמה ואת מגוון המאכלים שניתן להכין באמצעותם".

פסטיבל תפוחי האדמה השלישי יערך ביום שני 13 באפריל 2009 במצפה גבולות שבחבל הבשור
(ליד קיבוץ גבולות – כביש 222) בין השעות 10:00-17:00.
הכניסה לפסטיבל בתשלום סמלי של  10 ₪ למשתתף.
למידע נוסף ופרטים על אתרי בילוי ולינה באזור:
 www.habsor.co.il    מידעפון 052-9991003