רזים לתמיד


דיאטת רזים לתמיד (הפרדת חלבונים ופחמימות) פורסמה ע"י הארווי ומרילין דיאמונד, קיימת  כבר למעלה משני עשורים.

עקרונות הדיאטה:
יש לאכול פירות בלבד עד הצהריים, ולאחר מכן לאכול ארוחה המכילה ירקות ופחמימות בלבד, ובערב – ארוחה המכילה ירקות וחלבונים בלבד. עידוד לבחירה במזונות בריאים וטבעיים, עם דגש על הרבה ירקות ופירות. אין הגדרת כמויות.

דוגמא לארוחה:
סלט ירקות , ברוקולי מאודה, 3 תפוחי אדמה אפויים.

מידע מדעי: אין.

יתרונות:
מאפשרת ירידה במשקל עקב ההגבלה בסוגי המזון ובשעות האכילה. מבוססת על מזונות טבעיים ובריאים. אפשרית גם לאוכלים בחוץ. מאחר והתפריט היומי מכיל בסופו של דבר גם חלבונים וגם פחמימות  - הרי שהיא מאוזנת מבחינה תזונתית.

חסרונות:
קטניות ומזונות נוספים המכילים חלבונים ופחמימות, אינם נכללים בדיאטה זו ומקשים על גיוון המזון. אינה מאפשרת שילוב של מזונות מורכבים רבים (פיצה, פשטידות, תבשילים המשלבים בשר עם אורז או עם תפוח אדמה ועוד).
מחייבת תשומת לב רבה לתכולת הצלחת. אינה מאפשרת אכילת ארוחת בוקר, שהוכחה כתורמת ליכולת ריכוז גבוהה במשך היום, למניעת השמנה.

למי יכולה להתאים:
לאנשים בריאים, חולי לב, חולי כלי דם.

לא מתאימה:
לסוכרתיים ולחולי כליות, הזקוקים להגדרת כמות של פחמימות או חלבונים. לא מתאימה לנשים הרות. בשל היעדר ארוחה עד לשעת הצהריים לא מומלצת לילדים.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

קישורים ממומנים: