לאכול בריא בחג סוכות


מאת: הדס רגב - טוביאס, דיאטנית קלינית

חג הסוכות , כאחד משלושת הרגלים (סוכות, פסח ושבועות) מהווה הזדמנות מצוינת לצאת החוצה אל הטבע ו"לשרוף" חלק מהקלוריות שצברנו בראש השנה ובסוכות.
בתפוצות ישראל נהגו לאפות את חלות החג מארבע רצועות קלועות אחת בשנייה כנגד ארבעת המינים.
בליל שמחת תורה נהגו לאכול כרוב בשומן ואורז בדבש.
מאכלים מסורתיים אלו כמובן אינן מתאימים לאלו הרוצים לשמור על משקלם ולהימנע מעליה מיותרת במשקל.
השתדלו גם בחג זה לבחור יותר בתבונה את המנות המוגשות לכם, הפחיתו כמויות וותרו על קינוחים עתירי קלוריות. הסתפקו במנות בשר/עוף/דג דלי שומן, בסלטי ירקות ובקינוח על בסיס פרי או סורבה.

 

 טיפ קטן :

הערכה עצמית של כמות הקלוריות שנצרכה במהלך החג, לעומת זו שהוצאה על ידי ביצוע  פעילות גופנית יזומה, יכולה להיות פשוטה ומהירה. שימוש ביומן התזונה של נטוגרין, הינו הדרך הטובה ביותר לנסות ולאזן בצריכת הקלוריות במהלך חגי תשרי.
כדאי לזכור כי אנשים המנהלים יומן אכילה מפורט מצליחים יותר לרדת במשקל וגם לשמור על התוצאות לאורך זמן. יומן אכילה מסייע לך להיות מודע ולאפיין את הרגלי צריכת המזון שלך: גיוון, העדפת צורות בישול מסוימות וכדומה.
בסיום מילוי יומן התזונה יופיע על הצג סיכום של הצריכה התזונתית היומית שלך (קלוריות, חלבון, סיבים, ויטמינים, מינרלים וכדומה) והשוואה לקצובה היומית המומלצת לך באופן אישי, זאת בהתבסס על הנתונים האישיים שציינת (גיל, מין, משקל, גובה).
ניתן גם להסתייע במחשבון להוצאת אנרגיה, לחישוב כמות הקלוריות שהוצאת בזמן פעילותך הגופנית.

יועצי נטוגרין לתזונה ולפעילות גופנית, מאחלים לך ולבני משפחתך שנה טובה ובריאה.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.