מה עדיף ג'ודו או התעמלות, בלט או שחייה?


הורים רבים ניצבים בפני הדילמה איזה חוג עדיף לילדיהם, אם מדובר בבן ההתלבטות בד"כ הינה בין קראטה, לג'ודו, לכדורסל לכדורגל להתעמלות או לשחייה, אצל בנות ההתלבטות היא בין בלט לג'אז להתעמלות או לשחייה.
כדי להוסיף על הבלבול, רוב המקומות מאפשרים לילדים להשתתף בשיעורי ניסיון, ואז נוצר מצב בו בתחילת השנה בחודשים ספטמבר ואוקטובר עוברים הילדים ומנסים מגוון פעילויות, ואז קיים מצב שבחודש אוקטובר עת רוצים לרשום את הילד לחוג שניסה במהלך חודש ספטמבר...כבר אין מקום.

 

מה לעשות?
מבחינה גופנית בחירת סוג הפעילות חשוב, ועל כך הרחבתי במאמר פעילות גופנית לילדים – "דברים שחשוב לדעת"
 לגבי "אפקט הפרפר" בו נוהגים הילדים והוריהם לעבור מחוג לחוג, משיעור ניסיון אחד למשנהו דעתי נחרצת, הגעתם עם ילדכם לפעילות, הילד נהנה, המקום נראה לכם, המדריך מקצועי וקיימת כימיה בינו ובין ילדכם, שעת הפעילות נוחה לכם, רשמו את ילדכם לפעילות! אל תנסו פעילויות נוספות, רק ודאו שמבחינת הרשמה ביכולתכם לבטל את המנוי לאחר חודש ניסיון.
לדעתי, אם ילד נהנה מפעילות אין מה לחפש פעילות אחרת , החיפוש אחר חוג אחר יכול רק לבלבל את הילד, הרבה פעמים הורים "סוחבים" את ילדיהם לנסות פעילות אחרת כי הם לא שלמים עם בחירת ילדם: " שהבת שלי תלמד ג'ודו ? היא צריכה ללכת לבלט" אבל, הילדה נהנית בשיעור ג'ודו, אז שתישאר שם! הדגש בגילאים צעירים צריך להיות על כך שהפעילות בחוג תהייה מגוונת, שהילדים  ייהנו מהפעילות, שתהייה להם כימיה עם המדריך ולא על התמקצעות ענפית זו או אחרת.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.