כושר קרבי זה הכי?


מאת: ד"ר גיא מור

בשנים האחרונות עלתה המודעות לכך שבני הנוער צריכים להיות מוכנים לשירות הצבאי הן מבחינה גופנית הן מבחינה נפשית. צורך זה נובע מתהליך המיון הטרום-צבאי וכן מחוסר בפעילות גופנית הרווח בקרב חלק ניכר מבני הנוער. מהות הכושר הקרבי מאופיינת בכך שהיא דורשת כושר גופני הייחודי לדרישות התפקיד ואופי היחידה: הדרישות הגופניות מלוחם בחיל השריון שונות מהותית מאלו של לוחם בחיל הרגלים. בנוסף, באותה יחידה קיימות דרישות גופניות שונות מבעלי תפקידים שונים.

בשוק קיימים מגוון חוגים המציעים להכין את מיטב הנוער לשירות הצבאי, חשוב לוודא שהמדריך הינו מדריך מוסמך הבקיא ברזי האימון. המאמצים הגופניים בצבא מבוצעים בהדרגה כדי להכשיר את הלוחם לדרישות התפקיד בנזקים מזעריים, ורצוי שאף החוגים יועברו במתכונת זו. מסיבה זו אין הצדקה לאימונים מפרכים בני שלוש שעות של סחיבת אלונקות! האימון אמור להיות קצוב, ממוקד ומכוון לבנייה גופנית ולתרגול מיומנויות וקשיים מדורגים. לפני הסחיבות יש לפתח גב חזק ורגליים חזקות, מכיוון שחיילים נדרשים למיומנויות של טיפוס עם סחיבת ציוד יש לחזק גם את חגורת הכתפיים והזרועות, ורק לאחר הכנה גופנית מתאימה יבואו גם מסע האלונקות וסחיבת שקים. במסגרת האימון הקבוצתי יש לשלב מטלות אישיות, משחקי סימולציה והכנה מנטלית כדי שההכנה תהיה אמיתית ומקיפה. זמן ההכנה לצבא הינו תהליך ארוך, הדרגתי ופרטני שאמור להתחיל בחודש ספטמבר לתלמידי כיתות י"א- י"ב, מכיוון שחלקכם מוזמנים למבדקים כבר במהלך חודש אפריל. מטרת ההכנה לצבא היא לתת לכם, הנערים והנערות העומדים לפני גיוס, את הכלים הנדרשים על מנת לעמוד במטרות שהצבתם לעצמכם. שירות בטוח ופורה לכולכם!
לחוגי כושר קרבי הקלק כאן

 

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.