הכנה לחוג


כולם כבר שמעו על הכנה לכיתה א', הכנה לבגרות, הכנה לצבא ומכינה לאוניברסיטה.
אבל מי שמע על הכנה לחוג ?
אייך ניתן להכין ילד צעיר שנכנס בפעם הראשונה בחייו לחוג? מה כוללת הכנה זו? ומדוע זה כדאי?
כאן המקום לציין שההכנה אינה כרוכה בתשלום אלא בהשקעת זמן מצד ההורה, התמורה, עשויה להיות ניכרת.

דמיינו ילד צעיר, בן שלוש או ארבע שנכנס לראשונה בחייו לחוג כלשהו, הוא אינו מכיר את המקום, אינו מכיר את המדריך, לא יודע מה נדרש ומצופה ממנו, אינו יודע מה מותר ומה אסור וסביר להניח שההורה אינו יכול ללוות אותו למרכז הפעילות אלה נשאר במרחק ראיה ולעיתים אפילו מעבר לדלת.

במקום הפעילות, מטבע הדברים, קיימים מסיחי דעת רבים בדמות ציוד, הורים, רעש, ילדים נוספים, (חלקם אולי אפילו מאותו גן) הגורמים לעומס יתר על כל אברי החישה, או בשפת העם - בלגאן.

 

 

מה ניתן לעשות?
1. להגיע עם הילד למקום הפעילות ביום שבו אינו משתתף בחוג, לראות את המקום, להראות לילד היכן אולם האימונים, היכן השירותים, מי אנשי הצוות. עדיף לבוא בשעה בה אין פעילות של ילדים גדולים או פעילות השונה מהותית מהפעילות אליה בכוונתכם להירשם מכיוון שלעיתים, ילד צעיר שעומד להירשם לחוג התעמלות ויצפה באימון ג'ודו של בני נוער עלול להיבהל.
2. יש לנסות ולתאם מפגש עם המדריך, אפילו בן 10 דקות, רק כדי שיכירו לפני הפעילות.
3. יש להסביר לילד בשפה הנהירה לו, מהם כללי ההתנהגות במקום ובפעילות ומה מצופה ממנו:
להישמע להוראות המדריך, להגיד למדריך אם הוא צמא או רוצה פיפי, לא להפריע, לא לדבר במהלך השיעור וכו'..
4. אסור בשום אופן לאחר לשיעור, לעיתים קרובות ילד המאחר לשיעור הראשון (בגלל "הנהג") לא ירצה להיכנס לחוג, הוא רואה את כל הילדים כבר בפעילות ומרגיש שהפסיד, תעשו מאמץ ותגיעו 5 דקות לפני תחילת השיעור.

ביצוע "הכנה" כמתואר תוריד באופן משמעותי את החששות של הילד ותסייע רבות להשתלבותו המהירה והמהנה בפעילות.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.