דיאטה לאוהבי לחם


מאת: נירה אולנד - דיאטנית קלינית 

על פי ספרה של הדיאטנית אולגה רז .

עקרונות:
כל שעתיים - שלוש אכילת כריך מלחם קל – סה"כ 12-8 פרוסות לחם קל ביום (בתלות בכמות הקלוריות היומית המומלצת), עם ממרחים מסוגים שונים בשכבה דקה, וירקות. כמו כן ארוחה מבושלת אחת ביום המכילה מנה בשרית דלת שומן, כמות מדודה של תוספת פחמימה (כמו אורז או תפוח אדמה או פסטה) וירקות מבושלים. ניתן להחליף חלק מהכריכים במנות פרי או בגביע יוגורט. היחס בין רכיבי התזונה (כאחוז מסה"כ הקלוריות) הוא בהתאם להמלצות משרד הבריאות. אפשרית לאמוץ כאורח חיים.

ארוחה לדוגמא:
כריך מ - 2 פרוסות לחם קל עם שכבה דקה של טחינה, פרוסת פסטרמה, עלי חסה וחתיכות פלפל בתוך הכריך.

מידע  מדעי :
אין מידע ספציפי לגבי דיאטת הלחם. מאחר והדיאטה מבוססת על המלצות תזונה מקובלות ניתן  לייחס לה מידע המתייחס לדיאטה מאוזנת מקובלת.
בסקירה של 80 מחקרים שעקבו אחר ירידה במשקל ומעקב של שנה לאחר מכן, נמצא כי בדיאטה המאוזנת בשילוב פעילות גופנית היתה ירידה מתונה במשקל ורוב הירידה נשמרה גם כעבור שנה או שנתיים מתחילת הדיאטה. בדיאטות דלות מאד בקלוריות היתה ירידה גדולה יותר במשקל, אך כעבור שנתיים המשקל הקבוצתי הממוצע חזר כמעט לנקודת ההתחלה.

יתרונות:
מאפשרת תחושת שובע בשל הארוחות הקרובות וריבוי הפחמימות המורכבות בתפריט. מאוזנת, מכילה את כל רכיבי התזונה הדרושים לבריאות. מפחיתה את הצורך במתוק. יש ארוחות בכל שעות הערות, מההשכמה ועד השינה.

חסרונות: אין.

למי יכולה להתאים:
 לבריאים, לסוכרתיים, לאנשים שרוב ארוחותיהם מחוץ לבית, למי שאוהב לחם וכריכים כמזון עיקרי במהלך היום.


לתפריטי דיאטת לחם(סנדביצ'ים) לחץ כאן

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

קישורים ממומנים: