דיאטת המכורים לפחמימות


מאת: נירה אולנד - דיאטנית קלינית

דיאטה הידועה בכינוייה "דרך המלך" או "דיאטת האושר", מבוססת על ספרם של ד"ר רייצ'ל הלר וד"ר ריצ'רד הלר.

עקרונות:
במהלך היום אוכלים ארוחות קטנות ודלות פחמימות (בדומה לדיאטת החלבונים), בארוחה אחת במהלך היום, עדיף בארוחת הערב, אפשר לאכול כמות פחמימות גדולה. (בגרסה המקורית – במשך שעה על השעון אפשר לאכול כל דבר ללא הגבלה. בגרסת דרך האושר – ארוחה של כ 500 קלוריות המכילה כל סוג פחמימה רצויה).
לפי המחברים כשמתנזרים מפחמימות במהלך היום התיאבון בערב אינו גדול, ולכן גם בארוחה המותרת לא אוכלים יותר מידי. למרות הבחירה החופשית יש עידוד לבחירת מזונות פחמימתיים מורכבים (לחם, פסטה, אורז) על פני ממתקים בארוחת הפחמימות. אין מניעה להתמיד במשטר דיאטה זה לאורך זמן.


ארוחה לדוגמא:
במהלך היום פילה דג בגריל עם סלט ירקות. בארוחת "האושר": פיצה, גלידה, עוגה, תבשיל פסטה עם גבינה.

מידע  מדעי : אין.

יתרונות:
קלה יותר לבצוע מאשר דיאטת חלבונים בלבד. מאפשרת מגוון מזונות, כולל מתוקים. פסיכולוגית יש "פרס" בערב למי שהחזיק מעמד כל היום בתפריט מוגבל והדבר יכול לעזור להתמדה בתכנית. קיימות קבוצות תמיכה לשיטת הרזיה זו.

חסרונות:
למי שמגזים בארוחת האושר- הירידה במשקל תהיה קטנה או לא קיימת. לאנשים בעלי נטייה להיפוגליקמיה  -  לאחר ארוחת ערב עתירת פחמימות יתכן חשק עז לפחמימות בבוקר או במהלך הלילה.

למי יכולה להתאים: לאנשים בריאים .

לא מומלצת:
לנשים הרות, ילדים, סוכרתיים, בעלי נטיה להיפרגליקמיה או היפוגליקמיה, חולי לב, חולי כליות, מחלות כלי דם.

התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

קישורים ממומנים: